Вирощування диких тварин на спеціально обладнаних фермах набуває все більше актуальності в Європі і світі.
Метою створення господарств для вирощування оленів (муфлонів, диких кабанів) є насамперед отримання певної товарної продукції (зокрема, м’яса або пантів), а також реалізації живих тварин (племінних або трофейних).
Основою вирощування диких тварин є утримання їх в літній період на пасовищах, а зимою – в спеціально створених загонах, де їх сортують відповідно до статі, віку і фізичного стану. При такому їх утриманні тварини мають забезпечуватись всім необхідним для повноцінного раціону. Вагітні та годуючі самки розміщуються на найкращих пасовищах, а самці забезпечуються необхідними мінеральними добавками для покращення росту рогів та їх трофейних якостей. В результаті в умовах ферм забезпечується ефективне та швидке вирощування елітних трофеїв.
Відмінністю ферм від вольєрів є те, що тварини тут утримуються з їх поділом на невеликі групи, що дозволяє проводити селекційну роботу, здійснюється повний контроль фізичного стану тварин – кількість молодняка, вага тварин та інші фізичні характеристики.
Своєчасне відлучення телят від самок допоможе уникнути конкуренції за корм з дорослими тваринами.
Методи і прийоми управління стадом, у поєднанні з правильно облаштованою інфраструктурою ферми, дозволяють повністю контролювати тварин на всіх етапах циклу, таким чином забезпечуючи їх оптимальний фізичний стан та максимальну віддачу інвестицій.
Ферми, як правило, розміщують на сільськогосподарських землях з хорошими пасовищами, адже вони і будуть основою раціону тварин в весняно-осінній період.
Багаторічний європейський досвід показує, що для оленів достатньою є наявність хорошої трави, водопою та накриття від сонця в літній період, а зимою – сіна або силосу і захисту від вітру.